Geçmişden günümüze Chat Sayfaları

admin     05-06-20     Genel, Sohbet Odaları     Geçmişden günümüze Chat Sayfaları

 

Efsane Chat Sayfaları Yeniden doğdu ! 

İlk olarak 1995 yılında yayınlanan mIRC, “chat” ile özdeşleşmiş bir yazılımdı ve gerçekten çok rakabet gören tercihlerin bu doğrultu da olduğu dönemlerdi.
Chat Sayfaların da irc sunucularına mirc diğer adı ile scriptler ile bağlanarak bağlanılan sunucuda bulunan diğer kullanıcılarla sohbet etme imkanı sunan Scriptler yada mIRC chat programlarının atası olarak kabul edilirmektedir.

Geçmişten günümüze bitmeyen Chat Sayfaları !

Günümüz de yaşadığımız tüm ülke de olan sıkıntılardan dolayı insanlar, evlerin de sıkışmış ve daralmış durum da buda yeniden chat sayfalarına yönlenmeleri arttırmış gözüküyor..
Bilindiğ üzre tüm ülkeyi sarmış olan hastalıktan dolayı, insanların bir kısmı belirli zamanlar da dışarıya çıkarken bir kısım yaş skalasına takılan kısım ise hiç dışarıya çıkamıyor. Geneleklerimiz de
Kahve vb. ortamlar çok olduğundan insanlar kimseler ile sohbet edemez oldu bundan dolayı da efsane olan chat sayfaları günümüz de yeniden tercih edilmeye başladı.

Kimisi derdini anlatıyor, kimisi yeni arkadaşlıklar kazanıyor..

Google, Yandex, Yaani gibi arama motorlarından bazı kelimeleri kontrol ettiğimiz de gerçekten şaşırarak, online sohbet ve chat sayfaları olarak faaliyet gösteren bir çok siteye rastladık, deneyimlerimizle birlikte fark ettik ki
olan süreçten sıkılmış milyonlarca insan chat sayfaların da yeni dostluklar kurmuş bile 🙂

Chat Sayfalarının bu kadar tercih edilmesinin başka sebepleri de var tabiki !

Chat Sayfalarının bir bakıma insanlar tarafından çok tercih etmesinin sebepleri arasında basit bir arayüze sahip olması aslında, hatta buna şunu da söylemek gerekir ki sadece “Nick” iniz yani “Takma Adınızı” belirterek milyonlarca kişiyi evinize misafir edebiliyorsunuz zaten güzel yanı da bunlardan sıkıcı gelmeyen olay olan tercihlere göre tartışılacak konulara göre Chat Sayfaların da, online sohbet etme imkanı sağlayan bir çok siteyi görebilirsiniz.

 

Peki böyle güzel ortamı yeniden yaşamaya ne dersiniz?

SOHBETE BAĞLAN

 

Linkedin Google+ Pinterest Whatsapp


Etiketler:

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?